Tercüme hizmeti veren büroların günden güne artması hem olumlu hem de olumsuz etkenleri bir arada barındırır.

Olumlu yönüyle başlamak gerekirse böylelikle bir an önce tamamlanması gereken akademik çalışmaların çevrilmesi tek bir servisin elinde kalmayarak diğer bürolarda da bulunduğundan hızlanması gerçekleşmiş olur ki bu da zamandan tasarrufun anlamı demektir. Ancak bunun yanı sıra olumsuz açıdan yine tercüme alanına hakim olmayan ve salt kazanç elde etmek maksadıyla bu alana yönelen vasıfsız tercümelerin oluşturulmasına neden olur. Bu nedenle kişilere tercüme yaptıracakları firmaları tercihlerinde kaliteli ve deneyimli hizmet veren firmaları tercih etmeleri düşmektedir.

Rds tercüme ailesi olarak biz bu anlayışımızla yıllardan beri profesyonel tercüme hizmetlerimizi müşterisi olan sizlerle buluşturarak teknik çeviri konusundaki yetkinliğimizle hizmet veriyoruz. Bu hizmetlerimiz şu şekilde özetlenebilmektedir:

  1. Sözlü tercüme hizmetler(ardıl tercüme): Konuşmacının yapmış olduğu beyanatların yazıya dökülmesine dayanan ve alanında uzman bir çevirmen sayesinde sağlanan ve yapılan çeviri hizmetlerimizi oluşturur.
  2. Simultane tercüme hizmetler: Konuşmacıyla eş zamanlı olarak yapılan teknik çeviri hizmetlerimizi kapsamaktadır.

Bununla birlikte yazılı tercüme olarak ayrı bir grupta toplanan birçok alt kollarımızda çevirilerimizle de bu alandaki tercüme alanımızı genişlettik fakat sizlerin memnuniyetinin gururuyla fiyatlarımızı sabit tuttuk. Teknik çeviri hizmetlerimizde ele aldığımız bütün tutum ve kaliteli anlayışımız ise sizlerden gelen olumlu tepkileriniz ile taçlanarak işimize olan motivasyonmuzda daha da kararlı olmamızı sağlamaktadır.

Bu bakımdan söz konusu süreçlerde sizlere yönelik hizmetlerimizi sunmaya devam eden yönlerimizden bir an bile ödün vermeden yer verdiğimiz hizmetlerimizi devam ettirerek sizlere de en özgün teknik çeviri hizmetlerimizi haftanın 7 günü boyunca sunmaktayız. Yazılı tercümelerimiz içerisinde yerini almaya devam eden başlıca temel hizmetlerimiz şu şekilde belirtilebilir:

  1. a) Masaüstü yazılım tercümeleri: Web siteleri, dergiler, gazeteler ve daha birçok yazılı basım organlarına yönelik diller arası tercüme işlemlerimizi kapsamaktadır.
  2. b) Yerelleştirme ve redaksiyon tercümeleri: Sitelerin başka dillere çevrilmesi ve ardından da yazılı tercümelerin redakte edilmesini kapsayan çalışmalarımızı ifade etmektedir. Bütün bu çalışmalarımızla günden güne büyümeye devam eden yetkili firmamız ile çeviri hizmetlerimiz hız kesmeden sürdürülmektedir.