Sözlü Tercüme

rds tercüme'den sözlü tercüme

Sürekli olarak gelişen ve değişen dünyamızda tercümeye olan ihtiyaç, ülkelerin birbiri arasındaki iletişimin artmasına paralel olarak artış gösteriyor. Özellikle ticari alanda başta olmak üzere yabancı sermaye ve yatırımlar doğrultusunda gözle görülür bir büyüme var. Bu da ticari ilişkiler başta olmak üzere hemen hemen her alanda karşımıza çıkan bir tercüme gereksinimini ortaya koyuyor.

Profesyonel

Profesyonel ve eğitimli ekibimiz ile harika işler çıkartıyoruz.

Hızlı

Tüm çalışmalarımızı en uygun sürede sizlere teslim ediyoruz.

Tam doğruluk

Çevirilerimizde tam doğruluk ilkesi ile çalışmaktayız.

Uygun Fiyat

Tüm bunlara ek olarak fiyatlarımız çok uygun

Sözlü tercüme, konuşmacı ve dinleyici arasında gerçekleşen bilgi akışının sağlanması için yapılan bir tercüme türüdür. Bu iletişimi sağlayan tercümanın görevi, konuşmacının ifade ettiklerini gerek olduğu gibi gerek yerelleştirerek alıcı/dinleyiciye aktarmaktır. Sözlü tercüme iki ana başlıkta incelenir; simultane tercüme ve ardıl tercüme.

Services 1

Profesyonel ekibimiz sizinle...

Sözlü tercüme hizmetlerimize ek olarak simultane tercüme ve ardıl tercüme hizmetlerimiz ile tanışın

Simultane tercüme

Konuşmacı ile birlikte yapılan bir tercümedir. Tercüme kabinlerine ve teknik ekipmanlarla yapılır. Genel olarak dinleyici kitlesinin geniş olarak yer aldığı konferans ve organizasyonlarda tercih edilir. Birbiriyle uyumlu çalışması koşuluyla en az iki tercüman görevlendirilir. Tekniği itibariyle zihinsel olarak oldukça yorucu bir işlem olmasından dolayı kaliteli bir tercüme olabilmesi için yirmi-otuz dakikalık dönüşümlerle tercüme yapılmalıdır.

Ardıl tercüme

Teknik ekipmanlara ihtiyaç duyulmadan toplantılarda ve karşılıklı konuşmalarda kullanılan bir tercüme hizmetidir. Tercüman, konuşmacının göstermiş olduğu tüm ifadeleri, jest ve mimikleri alıcıya, yani dinleyiciye yansıtmalı ve dinleyiciyle göz temasını yüksek seviyede tutmalıdır. Konuşmacının kazanmış olduğu tüm nüfuz ve statüyü aynı zamanda kendi üzerinde topladığının bilincinde olarak hedef kitleye tercüme hizmetini sunmalıdır.

Services 4

RDS Tercüme’nin profesyonelliği ile işleriniz büyüsün

Tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve RDS Tercüme’nin profesyonel ekibi ile tanışmak için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.