TURÇEF (Türkiye Çevirmenler Federasyonu) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

//TURÇEF (Türkiye Çevirmenler Federasyonu) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TURÇEF (Türkiye Çevirmenler Federasyonu) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizde önemli bir sektör haline gelen çevirmelik sektörü ilk yıllarında oldukça güvensiz ve başıboş denecek bir konumda ilerlemekteydi. Ancak bu konuda yapılan çokça hata gerek uluslararası toplantılarda gerekse de diğer çevirmenlik işlerinde oldukça büyük sorunlar çıkarmaktaydı. Yani yapılan yanlış çeviriler özellikle simultane olarak yapılan yanlış çeviriler önemli toplantılarda büyük kaoslara yol açmaktaydı. Hal böyle olunca devlet de bu işe el atma gereği duydu ve gerekli adımları attı. Turçef (Türkiye Çevirmenler Federasyonu) kuruluş amacı, sektöre güven ve  doğruluk kazandırmak ve aynı zamanda da sahte çevirmen ve çevirilerin önüne geçmektir. Bu bakımdan federasyon oldukça önemli bir pozisyonda görevini yerine getirmektedir.

Çevirmenlerle ilgili olarak şüpheye düşüldüğü anda federasyonun internet sitesine girerek üyeliği olan çevirmenlik firmalarını görüntülemek ve gerekli bilgileri almak bu federasyon sayesinde mümkün hale gelmiştir. Ayrıca federasyon aktif bir şekilde çeşitli kurumlarla anlaşmalar yapmakta ve çeşitli aktiviteler düzenleyerek sektöre canlılık kazandırmaktadır. Bu ve daha fazlası için sizler de federasyonun web sitesini ziyaret edebilirisiniz.

2018-12-14T13:53:57+03:00Kasım 14th, 2018|Genel|1 Comment

Yazar Hakkında:

1 Yorum

  1. […] Bakınız : TURÇEF (Türkiye Çevirmenler Federasyonu) […]

Leave A Comment

RDS Tercüme; Bursa, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere firmalara farklı çeviri ve tercüme çözümleri üreten, güleryüzlü ve profesyonel ekibiyle birlikte Türkiye'nin en hızlı büyüyen tercüme ajansıdır.