Simultane tercüme yani konuşma esnasında yapılan anlık tercümeler her zaman olduğu gibi günümüzde de büyük önem arz etmektedir. Bu konuda geçmişte yapılan toplantılar esnasında yapılan yanlış tercümeler anlaşmazlıklar çıkmasına ve büyük kaosların yaşlanmasına sebebiyet vermiştir. Bu yüzden firmamız gerekli tüm durumların farkında olup sektörün ihtiyacı doğrultusunda hatasız bir şekilde çeviri hizmetleri sunmaktadır.

Simultane tercüme alanında verilen hizmetlerin yanında çok sayıda farklı platformlarda da hizmet vermekteyiz. Simultane tercüme hizmetine benze bir terim olan ardıl tercüme ise tercüme esnasında tercümanlar, katılımcılarla birlikte toplantı masasına oturur ve herhangi bir donanım bulundurmadan konuşmacının sözlerini dinleyip ardından istenen dile çevirir. Bu işi yapmak büyük bir profesyonellik gerektirmektedir bizler de firmamız olarak son derece profesyonel bir şekilde çalışmakta ve çeviri uzmanlarımız ile çözümler üretmekteyiz. Bu yüzden bizleri gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

Simultane tercüme alanında karşımıza çıkan bişr diğer kavram da tercüme kabini olup adından da anlaşıldığı gibi bir kabinden oluşmaktadır. Simultane çeviri esnasında çevirmenler bu kabine girer ve kendileri için hazırlanmış kulaklıklardan konuşmacıyı dinleyip yine kendileri için yapılmış mikrofonlarla metni çevirirler.