Teknik Tercüme Nedir, Yapılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

//Teknik Tercüme Nedir, Yapılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Teknik Tercüme Nedir, Yapılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Teknik tercüme nedir?

Teknik tercüme; birçok alt klasmanı bulunmakla birlikte, teknik terimlerin yer aldığı metinlerin tercümesinin yapılması uygulamasıdır. Teknik tercüme dendiğinde, yalnızca sanayi ve teknoloji değil, hukuk ve akademik diğer alanların da ifade edildiği bilinmelidir. Zira her bilim alanı teknik bir alandır ve bu çevirilerin yapılması sürecine de teknik çeviri denmektedir. Ayrıca, diploma, transkript, yetki belgeleri, sürücü belgeleri ve pasaport tercümesi de teknik tercüme standartları içerisinde yer alır.

İlaç prospektüsleri, ürün broşürleri, ürün ambalajları kullanma kılavuzu tercümesi uygulamaları genel olarak teknik tercüme standartlarındadır. Büromuzda, teknik tercüme alanında özel olarak uzmanlaşmış çevirmenler görev yapmaktadır. Hemen her sektörün özelinde bilgi ve deneyime sahip uzmanlarımız çevirilerinizi özenle gerçekleştirir. Teknik tercüme alanında, yeminli çeviri hizmeti alabilmeniz de bizim hizmetlerimiz kapsamında mümkündür.

 

2018-11-27T14:35:14+03:00Ekim 19th, 2018|Genel|0 Yorum

Yazar Hakkında:

Leave A Comment

RDS Tercüme; Bursa, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere firmalara farklı çeviri ve tercüme çözümleri üreten, güleryüzlü ve profesyonel ekibiyle birlikte Türkiye'nin en hızlı büyüyen tercüme ajansıdır.