Freelance Tercüman Nedir?

Freelance tercümanlık olarak adlandırılan iş çeşidi son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte internetin önem kazanmasından dolayı tercümanlık işinin de internete taşınması ile oluşmuştur. Bir freelance tercüman, herhangi bir tercümanlık bürosuna bağlı olmadan birey olarak tek başına evden, işten ya da bir ofis mekanından tercüme işlemlerini yapabilir. Lakin bir tercüme bürosuyla anlaşmanın sağlanması da bu tercümanların çok sık tercih ettiği bir yöntemdir. Ülkemizde tercüme fiyatları giderek arttığı için insanlar freelance tercümanlık çeşidini sıkça tercih etmektedir. Freelance tercüman olmak ve serbest zamanlı çalışma için ilgili üniversitelerin yabancı dil veya mütercim tercümanlık bölümlerinden mezun olan ya da hali hazırda okumaya devam eden kişiler olmak gerekmektedir.

Serbest çevirmen olarak çalışmak isteyen kişiler, tercüme büroları ile kısa süreli sözleşme de yaparlar. Serbest olarak çeviri işlemi yapmak isteyen kişiler güvenilir bir tercüme bürosu ile anlaştıktan sonra karşılıklı memnuniyet söz konusu ise uzun yıllar bu işe devam ederler. Örneğin bizim firmamız uzun yıllardır çalışkan freelance tercümanlarla çalıştığı için bize teslim edeceğiniz tercüme işleriniz son derece deneyimli ve emin ellerde olacaktır.

Freelance Tercümanlık Güvenilir Midir?

Öncelikle tercüme hizmeti almak isteyen siz değerli müşterilerimiz şundan emin olmalıdır ki tercümeyi yapan çalışanlar dil konusunda eğitimini bitirmiş ya da eğitim almaya devam eden kişilerden oluşmaktadır. Yani firmamızdan istediğiniz çeviri işini dil bilen sıradan kişiler yapmazlar. Freelance tercümanlarımızla aramızda bir sözleşme, kurallar ve güven söz konusudur. Bu sebeple bize güvenebilirsiniz. Ayrıca freelance tercümanlık işindeki en önemli olaylardan bir tanesi tercümanlarımıza istediğimiz her an ulaşabilme ve iletişime geçebilme imkanımız olmasıdır. Ayrıca tercümanlarımız işlerini istedikleri her an her yerden yapabildikleri için bizden istediğiniz çeviri işleriniz hatasız şekilde çok kısa bir sürede elinize ulaşacaktır.